
CreeLED, Inc.
Product No:
CXA1512-0000-000F00M40E3
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
LED COB XLAMP COOL WHT SQ 5000K
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.394
2.394
10
2.2743
22.743
50
2.2097
110.485
100
2.0349
203.49
200
1.850552
370.1104
500
1.733256
866.628
1000
1.59601
1596.01
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | CreeLED, Inc. |
| Type | Chip On Board (COB) |
| Color | White, Cool |
| Height | 1.70mm |
| Series | XLamp® CXA1512 |
| CCT (K) | 5000K |
| Package | Tray |
| Features | - |
| Lens Type | Flat |
| Wavelength | - |
| Configuration | Square |
| Current - Max | 1.2A |
| Viewing Angle | 115° |
| Current - Test | 700mA |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 15.85mm L x 15.85mm W |
| Temperature - Test | 85°C |
| Base Product Number | CXA1512 |
| CRI (Color Rendering Index) | 70 |
| Light Emitting Surface (LES) | 8.90mm Dia |
| Lumens/Watt @ Current - Test | 122 lm/W |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 18V |
| Luminous Flux @ Current/Temperature | 1538lm (1485lm ~ 1590lm) |