
CreeLED, Inc.
Product No:
CXA1512-0000-000N00M20E5
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
LED COB XLAMP NEUT WHT SQ 4000K
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
3.078
3.078
10
2.9241
29.241
50
2.84107
142.0535
100
2.6163
261.63
200
2.379275
475.855
500
2.228472
1114.236
1000
2.05201
2052.01
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | CreeLED, Inc. |
| Type | Chip On Board (COB) |
| Color | White, Neutral |
| Height | 1.70mm |
| Series | XLamp® CXA1512 |
| CCT (K) | 4000K |
| Package | Tray |
| Features | - |
| Lens Type | Flat |
| Wavelength | - |
| Configuration | Square |
| Current - Max | 600mA |
| Viewing Angle | 115° |
| Current - Test | 350mA |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 15.85mm L x 15.85mm W |
| Temperature - Test | 85°C |
| Base Product Number | CXA1512 |
| CRI (Color Rendering Index) | 70 |
| Light Emitting Surface (LES) | 8.90mm Dia |
| Lumens/Watt @ Current - Test | 111 lm/W |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 37V |
| Luminous Flux @ Current/Temperature | 1433lm (1380lm ~ 1485lm) |