
CreeLED, Inc.
Product No:
CXA2530-0000-000N00T20E7
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
LED COB XLAMP WARM WHT SQ 3000K
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
8.493
8.493
10
8.06835
80.6835
50
7.83902
391.951
100
7.21905
721.905
200
6.565118
1313.0236
500
6.14897
3074.485
1000
5.662019
5662.019
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | CreeLED, Inc. |
| Type | Chip On Board (COB) |
| Color | White, Warm |
| Height | 1.70mm |
| Series | XLamp® CXA2530 |
| CCT (K) | 3000K |
| Package | Tray |
| Features | - |
| Lens Type | Flat |
| Wavelength | - |
| Configuration | Square |
| Current - Max | 1.6A |
| Viewing Angle | 115° |
| Current - Test | 800mA |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 23.85mm L x 23.85mm W |
| Temperature - Test | 85°C |
| Base Product Number | CXA2530 |
| CRI (Color Rendering Index) | 80 |
| Light Emitting Surface (LES) | 19.00mm Dia |
| Lumens/Watt @ Current - Test | 112 lm/W |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 37V |
| Luminous Flux @ Current/Temperature | 3320lm (3200lm ~ 3440lm) |