
Infineon Technologies
Product No:
CY14B256KA-SP45XI
Manufacturer:
Package:
48-SSOP
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC NVSRAM 256KBIT PAR 48SSOP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
20.2445
20.2445
10
18.8556
188.556
25
18.65344
466.336
50
18.19307
909.6535
100
15.970925
1597.0925
250
15.43218
3858.045
500
15.016897
7508.4485
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Infineon Technologies |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Technology | NVSRAM (Non-Volatile SRAM) |
| Access Time | 45 ns |
| Memory Size | 256Kbit |
| Memory Type | Non-Volatile |
| Memory Format | NVSRAM |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 48-BSSOP (0.295", 7.50mm Width) |
| Product Status | Active |
| Memory Interface | Parallel |
| Voltage - Supply | 2.7V ~ 3.6V |
| Base Product Number | CY14B256 |
| Memory Organization | 32K x 8 |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Supplier Device Package | 48-SSOP |
| Write Cycle Time - Word, Page | 45ns |