
Infineon Technologies
Product No:
CY14B256LA-ZS25XI
Manufacturer:
Package:
44-TSOP II
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC NVSRAM 256KBIT PAR 44TSOP II
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
16.473
16.473
10
15.2494
152.494
25
15.04268
376.067
40
14.853725
594.149
135
13.017185
1757.319975
270
12.459041
3363.94107
540
12.378025
6684.1335
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Infineon Technologies |
| Series | - |
| Package | Tray |
| Technology | NVSRAM (Non-Volatile SRAM) |
| Access Time | 25 ns |
| Memory Size | 256Kbit |
| Memory Type | Non-Volatile |
| Memory Format | NVSRAM |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 44-TSOP (0.400", 10.16mm Width) |
| Product Status | Active |
| Memory Interface | Parallel |
| Voltage - Supply | 2.7V ~ 3.6V |
| Base Product Number | CY14B256 |
| Memory Organization | 32K x 8 |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Supplier Device Package | 44-TSOP II |
| Write Cycle Time - Word, Page | 25ns |