
Infineon Technologies
Product No:
CY14MB064Q2A-SXQ
Manufacturer:
Package:
8-SOIC
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC NVSRAM 64KBIT SPI 40MHZ 8SOIC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
6.7925
6.7925
10
6.1978
61.978
25
6.07924
151.981
50
6.03516
301.758
100
5.41538
541.538
250
5.395088
1348.772
500
5.15375
2576.875
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Infineon Technologies |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Technology | NVSRAM (Non-Volatile SRAM) |
| Memory Size | 64Kbit |
| Memory Type | Non-Volatile |
| Memory Format | NVSRAM |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Active |
| Clock Frequency | 40 MHz |
| Memory Interface | SPI |
| Voltage - Supply | 2.7V ~ 3.6V |
| Base Product Number | CY14MB064 |
| Memory Organization | 8K x 8 |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C (TA) |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Write Cycle Time - Word, Page | - |