
Infineon Technologies
Product No:
CY14V256LA-BA35XI
Manufacturer:
Package:
48-FBGA (6x10)
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC NVSRAM 256KBIT PAR 48FBGA
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
18.5345
18.5345
10
17.26055
172.6055
25
17.07568
426.892
40
16.65445
666.178
80
14.620262
1169.62096
299
14.127108
4224.005292
598
13.746946
8220.673708
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Infineon Technologies |
| Series | - |
| Package | Tray |
| Technology | NVSRAM (Non-Volatile SRAM) |
| Access Time | 35 ns |
| Memory Size | 256Kbit |
| Memory Type | Non-Volatile |
| Memory Format | NVSRAM |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 48-TFBGA |
| Product Status | Active |
| Memory Interface | Parallel |
| Voltage - Supply | 2.7V ~ 3.6V |
| Base Product Number | CY14V256 |
| Memory Organization | 32K x 8 |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Supplier Device Package | 48-FBGA (6x10) |
| Write Cycle Time - Word, Page | 35ns |