
Infineon Technologies
Product No:
CY15B064Q-SXET
Manufacturer:
Package:
8-SOIC
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC FRAM 64KBIT SPI 16MHZ 8SOIC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
5.434
5.434
10
4.9324
49.324
25
4.82524
120.631
50
4.79921
239.9605
100
4.303025
430.3025
250
4.287388
1071.847
500
4.130714
2065.357
1000
3.973375
3973.375
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Infineon Technologies |
| Series | Automotive, AEC-Q100, F-RAM™ |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Technology | FRAM (Ferroelectric RAM) |
| Memory Size | 64Kbit |
| Memory Type | Non-Volatile |
| Memory Format | FRAM |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Active |
| Clock Frequency | 16 MHz |
| Memory Interface | SPI |
| Voltage - Supply | 3V ~ 3.6V |
| Base Product Number | CY15B064 |
| Memory Organization | 8K x 8 |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Write Cycle Time - Word, Page | - |