
Infineon Technologies
Product No:
CY15B102QN-50SXI
Manufacturer:
Package:
8-SOIC
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC FRAM 2MBIT SPI 50MHZ 8SOIC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
10.792
10.792
10
9.99115
99.9115
25
9.76448
244.112
50
9.71242
485.621
100
8.549905
854.9905
250
8.125578
2031.3945
500
8.044201
4022.1005
1000
7.776842
7776.842
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Infineon Technologies |
| Series | Excelon™-LP,F-RAM™ |
| Package | Tube |
| Technology | FRAM (Ferroelectric RAM) |
| Access Time | 8 ns |
| Memory Size | 2Mbit |
| Memory Type | Non-Volatile |
| Memory Format | FRAM |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 8-SOIC (0.209", 5.30mm Width) |
| Product Status | Active |
| Clock Frequency | 50 MHz |
| Memory Interface | SPI |
| Voltage - Supply | 1.8V ~ 3.6V |
| Memory Organization | 256K x 8 |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Write Cycle Time - Word, Page | - |