
Infineon Technologies
Product No:
CY15B102QSN-108SXI
Manufacturer:
Package:
8-SOIC
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC FRAM 2MBIT SPI/QUAD 8SOIC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
14.7535
14.7535
10
13.6572
136.572
25
13.47176
336.794
50
13.30247
665.1235
100
11.657735
1165.7735
250
11.157902
2789.4755
500
11.08536
5542.68
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Infineon Technologies |
| Series | Excelon™-LP,F-RAM™ |
| Package | Tube |
| Technology | FRAM (Ferroelectric RAM) |
| Access Time | 7 ns |
| Memory Size | 2Mbit |
| Memory Type | Non-Volatile |
| Memory Format | FRAM |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 8-SOIC (0.209", 5.30mm Width) |
| Product Status | Active |
| Clock Frequency | 108 MHz |
| Memory Interface | SPI - Quad I/O, QPI |
| Voltage - Supply | 1.8V ~ 3.6V |
| Memory Organization | 256K x 8 |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Write Cycle Time - Word, Page | - |