
Infineon Technologies
Product No:
CY15B104Q-PZXI
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
IC FRAM 4MBIT SPI 40MHZ
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
5.89
5.89
10
5.37225
53.7225
25
5.26908
131.727
50
5.23108
261.554
100
4.693855
469.3855
250
4.676242
1169.0605
500
4.382692
2191.346
1000
4.197765
4197.765
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Infineon Technologies |
| Series | F-RAM™ |
| Package | Tube |
| Technology | FRAM (Ferroelectric RAM) |
| Memory Size | 4Mbit |
| Memory Type | Non-Volatile |
| Memory Format | FRAM |
| Mounting Type | - |
| Package / Case | - |
| Product Status | Active |
| Clock Frequency | 40 MHz |
| Memory Interface | SPI |
| Voltage - Supply | 2V ~ 3.6V |
| Base Product Number | CY15B104 |
| Memory Organization | 512K x 8 |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Supplier Device Package | - |
| Write Cycle Time - Word, Page | - |