
Infineon Technologies
Product No:
CY15B104QN-50SXI
Manufacturer:
Package:
8-SOIC
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC FRAM 4MBIT SPI 50MHZ 8SOIC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
18.4965
18.4965
10
17.22825
172.2825
25
17.04338
426.0845
50
16.62291
831.1455
100
14.59238
1459.238
250
14.100204
3525.051
500
13.720755
6860.3775
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Infineon Technologies |
| Series | Automotive, AEC-Q100, Excelon™-Auto, F-RAM™ |
| Package | Tube |
| Technology | FRAM (Ferroelectric RAM) |
| Memory Size | 4Mbit |
| Memory Type | Non-Volatile |
| Memory Format | FRAM |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 8-SOIC (0.209", 5.30mm Width) |
| Product Status | Active |
| Clock Frequency | 50 MHz |
| Memory Interface | SPI |
| Voltage - Supply | 1.8V ~ 3.6V |
| Base Product Number | CY15B104 |
| Memory Organization | 512K x 8 |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Write Cycle Time - Word, Page | - |