
Infineon Technologies
Product No:
CY15B128Q-SXE
Manufacturer:
Package:
8-SOIC
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC FRAM 128KBIT SPI 40MHZ 8SOIC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
7.8565
7.8565
10
7.2295
72.295
25
7.07864
176.966
50
7.05432
352.716
100
6.329755
632.9755
250
6.138406
1534.6015
500
5.83718
2918.59
1000
5.633652
5633.652
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Infineon Technologies |
| Series | F-RAM™ |
| Package | Tube |
| Technology | FRAM (Ferroelectric RAM) |
| Memory Size | 128Kbit |
| Memory Type | Non-Volatile |
| Memory Format | FRAM |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Active |
| Clock Frequency | 40 MHz |
| Memory Interface | SPI |
| Voltage - Supply | 2V ~ 3.6V |
| Base Product Number | CY15B128 |
| Memory Organization | 16K x 8 |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Write Cycle Time - Word, Page | - |