CY8C22213-24LFI
Infineon Technologies
Product No:
CY8C22213-24LFI
Package:
32-QFN (5x5)
Description:
IC MCU 8BIT 2KB FLASH 32QFN
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 66
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Mfr Infineon Technologies
Speed 24MHz
Series PSOC®1 CY8C22xxx
Package Tray
RAM Size 256 x 8
Core Size 8-Bit
EEPROM Size -
Peripherals LVD, POR, PWM, WDT
Connectivity I²C, SPI, UART/USART
Mounting Type Surface Mount
Number of I/O 16
Core Processor M8C
Package / Case 32-VFQFN Exposed Pad
Product Status Obsolete
Data Converters A/D 2x14b; D/A 1x9b
Oscillator Type Internal
Base Product Number CY8C22213
Program Memory Size 2KB (2K x 8)
Program Memory Type FLASH
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Supplier Device Package 32-QFN (5x5)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 3V ~ 5.25V