CYW150OXCT
Skyworks Solutions Inc.
Product No:
CYW150OXCT
Package:
56-SSOP
Batch:
Datasheet:
Description:
IC CLOCK 440BX AGP 56SSOP
User Guide
Mfr Skyworks Solutions Inc.
PLL Yes
Input Clock, Crystal
Output Clock
Series -
Package Tape & Reel (TR)
Main Purpose Intel CPU Servers
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 56-BSSOP (0.295", 7.50mm Width)
Product Status Obsolete
Frequency - Max 150MHz
Voltage - Supply 3.135V ~ 3.465V
Number of Circuits 1
Base Product Number CYW150
DigiKey Programmable Not Verified
Ratio - Input:Output 2:33
Operating Temperature 0°C ~ 70°C