D100G20U2JL63J5R
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
D100G20U2JL63J5R
Description:
CAP CER 10PF 500V U2J RADIAL
User Guide
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Series D
Package Bulk
Ratings -
Features -
Tolerance ±2%
Lead Style Formed Leads - Kinked
Capacitance 10 pF
Applications General Purpose
Failure Rate -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Mounting Type Through Hole
Package / Case Radial, Disc
Product Status Active
Thickness (Max) -
Voltage - Rated 500V
Size / Dimension 0.197" Dia (5.00mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C