D102K25Y5PL63L6R
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
D102K25Y5PL63L6R
Description:
CAP CER 1000PF 500V Y5P RADIAL
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 18364
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Series D
Package Bulk
Ratings -
Features -
Tolerance ±10%
Lead Style Straight
Capacitance 1000 pF
Applications General Purpose
Failure Rate -
Lead Spacing 0.250" (6.35mm)
Mounting Type Through Hole
Package / Case Radial, Disc
Product Status Active
Thickness (Max) -
Voltage - Rated 500V
Size / Dimension 0.256" Dia (6.50mm)
Height - Seated (Max) 0.138" (3.50mm)
Operating Temperature -30°C ~ 125°C