D102K25Y5PL65J5R
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
D102K25Y5PL65J5R
Description:
CAP CER 1000PF 500V Y5P RADIAL
Series D
Package Bulk
Ratings -
Features -
Tolerance ±10%
Lead Style Formed Leads - Kinked
Capacitance 1000 pF
Applications General Purpose
Failure Rate -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Thickness (Max) -
Voltage - Rated 500V
Size / Dimension 0.256" Dia (6.50mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -30°C ~ 125°C