D102K25Y5PL6TJ5R
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
D102K25Y5PL6TJ5R
Description:
CAP CER 1000PF 500V Y5P RADIAL
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 10000
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Series D
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Features -
Tolerance ±10%
Lead Style Formed Leads - Kinked
Capacitance 1000 pF
Applications General Purpose
Failure Rate -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Thickness (Max) -
Voltage - Rated 500V
Size / Dimension 0.256" Dia (6.50mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -30°C ~ 125°C