D102K29X5FL6TL6R
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
D102K29X5FL6TL6R
Description:
CAP CER 1000PF 500V X5F RADIAL
Series D
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Features -
Tolerance ±10%
Lead Style Straight
Capacitance 1000 pF
Applications General Purpose
Failure Rate -
Lead Spacing 0.252" (6.40mm)
Thickness (Max) -
Voltage - Rated 500V
Size / Dimension 0.295" Dia (7.50mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 85°C