D222Z20Y5VH65J5R
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
D222Z20Y5VH65J5R
Description:
CAP CER 2200PF 100V Y5V RADIAL
User Guide
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Series D
Package Bulk
Ratings -
Features -
Tolerance -20%, +80%
Lead Style Formed Leads - Kinked
Capacitance 2200 pF
Applications General Purpose
Failure Rate -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Mounting Type Through Hole
Package / Case Radial, Disc
Product Status Active
Thickness (Max) -
Voltage - Rated 100V
Size / Dimension 0.197" Dia (5.00mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -30°C ~ 85°C