D332K25Y5PF63L2R
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
D332K25Y5PF63L2R
Description:
CAP CER 3300PF 50V Y5P RADIAL
Series D
Package Bulk
Ratings -
Features -
Tolerance ±10%
Lead Style Straight
Capacitance 3300 pF
Applications General Purpose
Failure Rate -
Lead Spacing 0.098" (2.50mm)
Thickness (Max) -
Voltage - Rated 50V
Size / Dimension 0.256" Dia (6.50mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -30°C ~ 125°C