D473Z39Z5VF6UJ5R
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
D473Z39Z5VF6UJ5R
Description:
CAP CER 0.047UF 50V Z5V RADIAL
User Guide
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Series D
Package Tape & Box (TB)
Ratings -
Features -
Tolerance -20%, +80%
Lead Style Formed Leads - Kinked
Capacitance 0.047 µF
Applications General Purpose
Failure Rate -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Mounting Type Through Hole
Package / Case Radial, Disc
Product Status Active
Thickness (Max) -
Voltage - Rated 50V
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature 10°C ~ 85°C