D55342E07B33E2RTS
Vishay Dale Thin Film
Product No:
D55342E07B33E2RTS
Manufacturer:
Vishay Dale Thin Film
Package:
1206
Batch:
Datasheet:
Description:
RES SMD 33.2K OHM 1% 1/4W 1206
User Guide
Mfr Vishay Dale Thin Film
Series Military, MIL-PRF-55342, RM1206
Package Tape & Reel (TR)
Features Military, Non-Inductive
Tolerance ±1%
Resistance 33.2 kOhms
Composition Thin Film
Failure Rate R (0.01%)
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Product Status Active
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Base Product Number D55342
Height - Seated (Max) 0.033" (0.84mm)
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package 1206
Temperature Coefficient ±25ppm/°C