Home / Circuit Breakers / DB2-B0-24-624-111-C
DB2-B0-24-624-111-C
Carling Technologies
Product No:
DB2-B0-24-624-111-C
Manufacturer:
Carling Technologies
Description:
CIRCUIT BREAKER
User Guide
Mfr Carling Technologies
Series D
Package Bulk
Breaker Type Magnetic (Hydraulic Delay)
Illumination None
Actuator Type Lever
Mounting Type DIN Rail
Product Status Active
Approval Agency CSA, UL
Number of Poles 2
Voltage Rating - AC 277 V
Voltage Rating - DC 80 V
Current Rating (Amps) 24A