Home / Circuit Breakers / DB3-A0-03-650-122-D
DB3-A0-03-650-122-D
Carling Technologies
Product No:
DB3-A0-03-650-122-D
Manufacturer:
Carling Technologies
Description:
CIRCUIT BREAKER
User Guide
Mfr Carling Technologies
Series D
Package Bulk
Breaker Type Switch Only
Illumination None
Actuator Type Lever
Mounting Type DIN Rail
Product Status Active
Approval Agency CSA, VDE, UL
Number of Poles 3
Voltage Rating - AC 480 V
Voltage Rating - DC 65 V
Current Rating (Amps) 50A