DD15S10JT20/AA
Positronic
Product No:
DD15S10JT20/AA
Description:
CONN D-SUB HD RCPT 15POS CRIMP
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 164
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Package Box
Features Backshell, Cable Clamp, Mounting Hardware
Contact Finish Gold
Flange Feature Mating Side, Female Screwlock (4-40)
Number of Rows 3
Product Status Active
Voltage Rating 300V
Number of Positions 15
Current Rating (Amps) 5A
Operating Temperature -55°C ~ 125°C