DD44S10JT2X
Positronic
Product No:
DD44S10JT2X
Description:
CONN D-SUB HD RCPT 44POS CRIMP
Package Box
Features Backshell, Cable Clamp, Mounting Hardware
Contact Finish Gold
Flange Feature Mating Side, Female Screwlock (4-40)
Number of Rows 3
Product Status Active
Voltage Rating 300V
Number of Positions 44
Current Rating (Amps) 5A
Operating Temperature -55°C ~ 125°C