DD44S10LVLX
Positronic
Product No:
DD44S10LVLX
Description:
CONN D-SUB HD RCPT 44POS CRIMP
Contact Finish Gold
Flange Feature Housing/Shell (Unthreaded)
Number of Rows 3
Product Status Active
Voltage Rating 300V
Number of Positions 44
Current Rating (Amps) 5A
Operating Temperature -55°C ~ 125°C