DD78S1S0V50
Positronic
Product No:
DD78S1S0V50
Description:
CONN D-SUB HD RCPT 78POS CRIMP
Package Box
Features -
Contact Finish Gold
Flange Feature Board Side (4-40)
Number of Rows 4
Product Status Active
Voltage Rating 300V
Number of Positions 78
Current Rating (Amps) 5A
Operating Temperature -55°C ~ 125°C