DDMC43X2SJA197
ITT Cannon, LLC
Product No:
DDMC43X2SJA197
Description:
CONN D-SUB RCPT 43POS R/A SLDR
Package Bulk
Features Board Lock, Mounting Brackets, Shielded
Contact Form -
Contact Type Coax and Signal
Mounting Type Panel Mount, Through Hole, Right Angle
Connector Type Receptacle, Female Sockets
Number of Positions 43 (41 + 2 Coax)
Current Rating (Amps) 5A, 7.5A
Operating Temperature -55°C ~ 125°C