DDMC47C1PJK87
ITT Cannon, LLC
Product No:
DDMC47C1PJK87
Description:
CONN D-SUB PLUG 47POS R/A SLDR
Package Bulk
Features Board Lock, Grounding Indents, Mounting Brackets, Shielded
Contact Form -
Contact Type Coax and Signal
Mounting Type Panel Mount, Through Hole, Right Angle
Connector Type Plug, Male Pins
Number of Positions 47 (46 + 1 Coax)
Current Rating (Amps) 5A, 7.5A
Operating Temperature -55°C ~ 125°C