DDMG-24H7P-J-K87
ITT Cannon, LLC
Product No:
DDMG-24H7P-J-K87
Description:
CONN D-SUB PLUG 24POS R/A SLDR
Package Bulk
Features Board Lock, Grounding Indents, Mounting Brackets, Shielded
Contact Form -
Contact Type Signal and Power
Mounting Type Panel Mount, Through Hole, Right Angle
Connector Type Plug, Male Pins
Number of Positions 24 (17 + 7 Power)
Current Rating (Amps) 7.5A, 40A
Operating Temperature -55°C ~ 125°C