DDMM36H4PJ
ITT Cannon, LLC
Product No:
DDMM36H4PJ
Description:
CONN D-SUB PLUG 36POS R/A SLDR
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 1
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Color Black
Series 24308-Style, Combo D®, D*MM
Package Bulk
Features Shielded
Wire Gauge -
Termination Solder
Contact Form Machined
Contact Type Signal and Power
Mounting Type Panel Mount, Through Hole, Right Angle
Connector Type Plug, Male Pins
Contact Finish Gold
Flange Feature Housing/Shell (Unthreaded)
Number of Rows 3
Ingress Protection -
Base Product Number DDMM
Dielectric Material Polycyclohexylenedimethylene Terephthalate (PCT)
Number of Positions 36 (32 + 4 Power)
Current Rating (Amps) 7.5A, 40A
Operating Temperature -55°C ~ 150°C