DDMMC24H7SJA197
ITT Cannon, LLC
Product No:
DDMMC24H7SJA197
Description:
CONN D-SUB RCPT 24POS R/A SLDR
Package Bulk
Features Board Lock, Mounting Brackets, Shielded
Connector Type Receptacle, Female Sockets
Contact Finish Gold
Flange Feature Board Side (4-40)
Number of Rows 2
Number of Positions 24 (17 + 7 Power)
Current Rating (Amps) 7.5A, 40A
Operating Temperature -55°C ~ 150°C