DDMMC36H4SN
ITT Cannon, LLC
Product No:
DDMMC36H4SN
Description:
CONN D-SUB RCPT 36POS R/A SLDR
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 35
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Connector Type Receptacle, Female Sockets
Contact Finish Gold
Flange Feature Board Side (4-40)
Number of Rows 3
Number of Positions 36 (32 + 4 Power)
Current Rating (Amps) 7.5A, 40A
Operating Temperature -55°C ~ 150°C