DDMMC43H2SJ
ITT Cannon, LLC
Product No:
DDMMC43H2SJ
Description:
CONN D-SUB RCPT 43POS R/A SLDR
Connector Type Receptacle, Female Sockets
Contact Finish Gold
Flange Feature Board Side (4-40)
Number of Rows 3
Number of Positions 43 (41 + 2 Power)
Current Rating (Amps) 7.5A, 40A
Operating Temperature -55°C ~ 150°C