DDMMP36H4PR
ITT Cannon, LLC
Product No:
DDMMP36H4PR
Description:
CONN D-SUB PLUG 36POS R/A SLDR
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 20
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Color Black
Series 24308-Style, Combo D®, D*MM
Package Bulk
Features Mounting Brackets, Shielded
Wire Gauge -
Termination Solder
Contact Form Machined
Contact Type Signal and Power
Mounting Type Panel Mount, Through Hole, Right Angle
Connector Type Plug, Male Pins
Contact Finish Gold
Flange Feature Board Side (4-40)
Number of Rows 3
Ingress Protection -
Base Product Number DDMM
Dielectric Material Polycyclohexylenedimethylene Terephthalate (PCT)
Number of Positions 36 (32 + 4 Power)
Current Rating (Amps) 7.5A, 40A
Operating Temperature -55°C ~ 150°C