DDMP24H7SJA101
ITT Cannon, LLC
Product No:
DDMP24H7SJA101
Description:
CONN D-SUB RCPT 24POS R/A SLDR
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 197
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Color Black
Series Combo D®, D*M
Package Bulk
Features Mounting Brackets, Shielded
Wire Gauge -
Termination Solder
Contact Form -
Contact Type Signal and Power
Mounting Type Panel Mount, Through Hole, Right Angle
Connector Type Receptacle, Female Sockets
Contact Finish Gold
Flange Feature Board Side (4-40)
Number of Rows 2
Ingress Protection -
Base Product Number DDMP
Dielectric Material Polycyclohexylenedimethylene Terephthalate (PCT)
Number of Positions 24 (17 + 7 Power)
Current Rating (Amps) 7.5A, 40A
Operating Temperature -55°C ~ 125°C