DDMP36X4PJK87
ITT Cannon, LLC
Product No:
DDMP36X4PJK87
Description:
CONN D-SUB PLUG 36POS R/A SLDR
Package Bulk
Features Grounding Indents, Mounting Brackets, Shielded
Contact Form -
Contact Type Coax and Signal
Number of Positions 36 (32 + 4 Coax)
Current Rating (Amps) 5A, 7.5A
Operating Temperature -55°C ~ 125°C