DDMP47X1PJK87
ITT Cannon, LLC
Product No:
DDMP47X1PJK87
Description:
CONN D-SUB PLUG 47POS R/A SLDR
Color Black
Series Combo D®, D*M
Package Bulk
Features Grounding Indents, Mounting Brackets, Shielded
Wire Gauge -
Termination Solder
Contact Form -
Contact Type Coax and Signal
Contact Finish Gold
Flange Feature Board Side (4-40)
Number of Rows 3
Ingress Protection -
Base Product Number DDMP
Dielectric Material Polycyclohexylenedimethylene Terephthalate (PCT)
Number of Positions 47 (46 + 1 Coax)
Current Rating (Amps) 5A, 7.5A
Operating Temperature -55°C ~ 125°C