DF1-10S-2.5C
Hirose Electric Co Ltd
Product No:
DF1-10S-2.5C
Description:
CONN SOCKET HSG 10POS 2.50MM
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 403
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Mfr Hirose Electric Co Ltd
Note Contacts Not Included
Color Brown
Pitch 0.098" (2.50mm)
Series DF1
Package Bulk
Features -
Row Spacing -
Contact Type Female Socket
Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Connector Type Socket
Fastening Type -
Number of Rows 1
Product Status Last Time Buy
Base Product Number DF1-10S
Contact Termination Crimp
Insulation Material Polyamide (PA), Nylon
Number of Positions 10
Operating Temperature -30°C ~ 85°C