DF11-30DEP-2C
Hirose Electric Co Ltd
Product No:
DF11-30DEP-2C
Description:
CONN PLUG HSG 30POS 2.00MM
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 157
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Mfr Hirose Electric Co Ltd
Note Contacts Not Included
Color Black
Pitch 0.079" (2.00mm)
Series DF11
Package Bulk
Features -
Row Spacing 0.079" (2.00mm)
Contact Type Male Pin
Mounting Type Panel Mount, Snap-In
Connector Type Plug
Fastening Type -
Number of Rows 2
Product Status Active
Base Product Number DF11
Contact Termination Crimp
Insulation Material Polyamide (PA), Nylon
Number of Positions 30
Operating Temperature -30°C ~ 85°C