DF12A-36DS-0.5V(81)
Hirose Electric Co Ltd
Product No:
DF12A-36DS-0.5V(81)
Description:
CONN RCPT 36POS SMD GOLD
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 887
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Mfr Hirose Electric Co Ltd
Pitch 0.020" (0.50mm)
Series DF12
Package Tape & Reel (TR)
Features Board Guide
Mounting Type Surface Mount
Connector Type Receptacle, Center Strip Contacts
Contact Finish Gold
Number of Rows 2
Product Status Obsolete
Height Above Board 0.106" (2.70mm)
Number of Positions 36
Mated Stacking Heights 3.5mm, 4mm, 5mm