DF12L-30DS-0.5V(86)
Hirose Electric Co Ltd
Product No:
DF12L-30DS-0.5V(86)
Description:
CONN RCPT 30POS SMD GOLD
User Guide
Mfr Hirose Electric Co Ltd
Pitch 0.020" (0.50mm)
Series DF12
Package Tape & Reel (TR)
Features Board Guide, Solder Retention
Mounting Type Surface Mount
Connector Type Receptacle, Center Strip Contacts
Contact Finish Gold
Number of Rows 2
Product Status Last Time Buy
Height Above Board 0.106" (2.70mm)