DF13-12S-1.25C
Hirose Electric Co Ltd
Product No:
DF13-12S-1.25C
Description:
CONN RCPT HSG 12POS 1.25MM
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 19704
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Mfr Hirose Electric Co Ltd
Note Contacts Not Included
Color Beige
Pitch 0.049" (1.25mm)
Series DF13
Package Bulk
Features -
Row Spacing -
Contact Type Female Socket
Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Connector Type Receptacle
Fastening Type -
Number of Rows 1
Product Status Active
Base Product Number DF13
Contact Termination Crimp
Insulation Material Polyamide (PA), Nylon
Number of Positions 12
Operating Temperature -35°C ~ 85°C