DF14-25S-1.25C(10)
Hirose Electric Co Ltd
Product No:
DF14-25S-1.25C(10)
Description:
CONN RCPT HSG 25POS 1.25MM
User Guide
Mfr Hirose Electric Co Ltd
Color Beige
Pitch 0.049" (1.25mm)
Series DF14
Package Bulk
Features -
Row Spacing -
Contact Type Female Socket
Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Connector Type Receptacle
Fastening Type -
Number of Rows 1
Product Status Active
Contact Termination Crimp
Insulation Material Polyamide (PA), Nylon
Number of Positions 25
Operating Temperature -35°C ~ 85°C