DF14-6S-1.25C
Hirose Electric Co Ltd
Product No:
DF14-6S-1.25C
Description:
CONN RCPT HSG 6POS 1.25MM
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 111
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Mfr Hirose Electric Co Ltd
Note Contacts Not Included
Color Beige
Pitch 0.049" (1.25mm)
Series DF14
Package Bulk
Features -
Row Spacing -
Contact Type Female Socket
Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Connector Type Receptacle
Fastening Type -
Number of Rows 1
Product Status Obsolete
Base Product Number DF14
Contact Termination Crimp
Insulation Material Polyamide (PA), Nylon
Number of Positions 6
Operating Temperature -35°C ~ 85°C