DF14-8S-1.25C(10)
Hirose Electric Co Ltd
Product No:
DF14-8S-1.25C(10)
Description:
CONN RCPT HSG 8POS 1.25MM
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 27
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Mfr Hirose Electric Co Ltd
Color Beige
Pitch 0.049" (1.25mm)
Series DF14
Package Bulk
Features -
Row Spacing -
Contact Type Female Socket
Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Connector Type Receptacle
Fastening Type -
Number of Rows 1
Product Status Active
Contact Termination Crimp
Insulation Material Polyamide (PA), Nylon
Number of Positions 8
Operating Temperature -35°C ~ 85°C