DF1B-12ES-2.5RC
Hirose Electric Co Ltd
Product No:
DF1B-12ES-2.5RC
Description:
CONN RCPT HSG 12POS 2.50MM
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 100
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Color White
Pitch 0.098" (2.50mm)
Features -
Row Spacing -
Contact Type Female Socket
Mounting Type Panel Mount, Snap-In
Connector Type Receptacle
Fastening Type Locking Ramp
Number of Rows 1
Number of Positions 12
Operating Temperature -35°C ~ 85°C